włoskie jedzenie Kraków

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz smacznie zjeść? Pośród licznych wariantów, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna na atencję zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to bogactwo smaków, kolorów i duża porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie przyprawy

Polakom restauracja włoska, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoskie gotowanie to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne potrawy włoskie

Pasty są podstawą włoskiej kuchni. Włosi gotują pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie da się dodać do makaronu. restaurants main market square krakow Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. jagnięce czy drobiowe i rożnorodne przyprawy, sprawiają, że makarony nie są w stanie się znudzić.

Kolejnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To też risotto, focaccia, piada i liczne desery – takich jak granita czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- gorgonzoli, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply