Tradycyjna kuchnia polska

By

Październik 13, 2017kulinariaNo comments

Jeżeli chcesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są bardzo obfite oraz nieraz zawierają dużo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie odrobinę, żeby odkryć, że są w samej rzeczy smaczne i godne paru kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi towarami które spożywają na co dzień jest chleb oraz lokalna kiełbasa.

tradycyjna polska kuchnia Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jakkolwiek kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, aby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z oszałamiającego chleba i apetycznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest stale wzbogacane o nowatorskie smaki, czasem nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w szablonowej lokalnej kuchni?

Restaurants near Main Market Square

W najwyższym stopniu szablonowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić potrawy.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej także znaleźć naprawdę przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem przeróżnych, od czasu do czasu egzotycznych dań.
•    Prócz szablonowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita oraz czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odszukać wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw i najlepsze polskie napoje i napełniać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Leave a Reply