Opony rowerowe 28 duro

By

Kwiecień 30, 2017Inne tematyNo comments

Motocykliści lub kierowcy rozmaitego typu samochodów gruntownie zdają sobie sprawę z tego, że by zdołać weselić się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), należy go słusznie przygotować. Wiele osób jednak nie stosuje jednakowej zasady w stosunku do rowerów, a to znaczny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi własnego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie przeróżnych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

sklep rowery pl

Chociaż rower to nie auto ani motor, wskutek tego lista prac, jakie musimy wykonać w czasie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć i skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co powinniśmy zatroszczyć się przed rozpoczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest uszkodzony, nadmiernie luźny czy też nadmiernie naciągnięty – należy go przyzwoicie naciągnąć. Na dodatek należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – prócz tradycyjnego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów znajdziemy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W wypadku pęknięć bądź przesadnego zużycia bieżnika – opony należy wymienić. Nie chcemy przecież, by w czasie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, dlatego należy sprawić poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować luz newralgicznych śrub konstrukcji roweru, a gdy odnajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Dodatkowo warto uczynić elementy oświetlenia – pragniemy przecież być widoczni na drodze.

To podstawowa lista czynności, jakie trzeba zrealizować przed pierwszą przejażdżką. Po zimie warto również rower od początku do końca umyć i pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie odpowiedniej chroniony w trakcie całego sezonu.

Leave a Reply