Dobra restauracja włoska w Krakowie

Smaczna włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najczęsciej spotykany rodzaj restauracji. Cenimy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, pożywne oraz ładnie wygląda na talerzu. Oczywiście najczęściej wybieramy takie dania jak pizza imakarony. Bardziej wrażliwi goście degustują równie pyszne potrawy takie jak canelloni, polentę czy desery włoskie.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele półproduktów naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie są też nie tak znane potrawy, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża różnorodność i jedzenie z wielu miejsc kraju. Najlepsza włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski smak.

Kuchnia włoska nie jest trudna, co nie zmienia tego, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Dobre wina z Włoch

Jakakolwiek knajpka włoska, która ubiega się do bycia eleganckim miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie może zaniedbywać wina. Kolacja w klimacie włoskim z całą pewnością powinien zawierać również trunek. Odrobina czerwonego wina to przy włoskim obiedzie czy kolacji kanon. włoskie przepisy Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim toskańskie chianti, lombardyjskie oltrepo pavese i marsala z Sycylii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście ma być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć bogatą kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Chcąc poznać wyjątkowość włoskiego gotowania bez wahania trzeba wybrać się do restauracji, która umie przyrządzić nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film

Leave a Reply